KADI NİMET BALIKÇISI 7/10

Kadı Nimet Balıkçısı, Kadıköy balıkçılar çarşısı içerisinde, kendine ait balıkçısı da olan bir restoran. 3 kattan oluşmakta ve özellikle yaz aylarında teras tercih edilmekte. Basit, salaş bir mekan. Giriş katı biraz boğucu ancak yaz aylarında masaları sokağa da çıkardıkları için güzel bir atmosfer oluşuyor.

Yer bulmak oldukça sıkıntılı, önceden rezervasyon mutlaka yapılmalı. Servis yeterli, herhangi bir gecikme yaşamadım 7/10.

Mezelerden başlamak gerekir ise; ısırgan otlu acılı ezme benim için yepyeni bir tat oldu, ısırganın keskinliği kullanılarak baharatlar yardımıyla bir ezme yaratılmış ki denemeye değer 7/10, Lakerda biraz fazla salamura olmuş ve yumuşamış, bu nedenle ağzınızda biraz fazla tuz tadı bırakıyor 6/10. Levrek marin ise tam kıvamında ne sert ne de yumuşak, soğanlar da bu kıvama uyunca leziz bir meze olmuş 8/10. Levrek dolma ise mezeler arasında en beğendiğim oldu, fikir basit gözükse ve levrek pek anlamlı gelmese de başta, oldukça başarılı 9/10.

Ara sıcaklar ise; kalamar tava taze ama klasik sıkıntı, yağı çok çekme problemi var 7/10, Deniz mahsullü pazı sarma ise çok piştiğinden içindeki “mahsuller” kurumuş ve yavanlaşmış 6/10.

Balıklar ise; istavrit tava ve tekir tava söyledik. Tazeliği hakkında pek söylenecek bir şey yok ve kızartma sırasında kalamarın aksine balıklar yağı çekmemişti. Beğendim 8/10.

Sonuç olarak Kadıköy`de müdavimi olunabilecek güzel bir mekan. Ortalama notum 7/10.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s