CARLUCCIO`S 8/10

Uzun zamandır ismini duyup gitmeye fırsat bulamadığım, ancak çok merak ettiğim bir restorandı Carluccio`s. Antonio Carluccio bu zincirin kurucusu ve sahibi. Antonio, dünyanın önde gelen şeflerinden biri ve önde gelen başka bir şefi olan Jamie Oliver`ın hocası. Gennaro Cantaldo ile yaptığı Two Greedy Italians (İki Yaşlı İtalyan), her seyrettiğimde mideme açlık krampları sokan ve neredeyse bütün bölümlerini seyrettiğim TV şov serisi.

Türkiye`ye zinciri getireceği haberini aldığımda gerçekten çok sevindim. Açılıştan önce ürün sağlayıcılarının bizzat Antonio tarafından Türkiye`ye gelerek seçilmesi de bende ayrı bir özen duygusu yaratmıştır.

Sonunda Acıbadem şubesine gidebilme fırsatım oldu. Ortam sıcak ancak ilk girdiğinizde bir italyan restoranı veya samimiyetini hissedemiyorsunuz. Çalışanlar son derece kibar ve yeterince ilgililer 8/10.

Yemeklere gelecek olursak. Atıştırmalık olarak; Pancettali Karides. Bacon ve karidesin müthiş uyumu denebilir, Karides kurumadan pişirilmiş ve bacon tüm rayihasını karidese aktarmış 9/10. Bresaola e Grissini  klasik bir italyan lezzeti. Bresaola bir tür dana pastırması, leziz ve hafif, gelenek olarak ince grissiniye sararak yeniliyor 7/10. Focaccia al Formagio, geleneksek italyan ekmeğinin üzerine emdirilmiş sarımsak ve peynir 7/10. Kalamar Tava hem kesim şekli, hem pişirme yöntemi olarak çok farklı. Kalamar hafif sert ama bunu çok az pişirerek sağlıyor Carluccio`s. Bu nedenle kaplama da bir lezzet eklemesi yapılıyor ki o da parmesan. Son derece lezzetli 8/10.

Makarna ise; Kum Midyeli Spaghetti Türkiye`de yediklerim arasında üst sıralarda yer alıyor denebilir. Midyelerin yeterince taze olmaması bir handikap, zincir restoranlardaki en büyük problemde bu değil mi zaten 7/10. Deniz Ürünlü Linguine aynı midyeli gibi aldante pişirilmiş ve aynı midyeli gibi taze ürün kullanılmamış 7/10.

Sonuç itibari bir İtalyan restoranı olarak tekrar gelir miyim…. Kesinlikle evet, ne olursa olsun buradan ayrılırken bir bir italyan restoranında yemiş kadar mutluydum. Ortalama notum 8/10.

Click to add a blog post for Carluccio's on Zomato

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s