TATAR SALİM 6/10

Tatar Salim uzun zamandır denemeyi beklediğim, çokça dostumdan methini duyduğum bir döner lokantası. Ataşehir`de iş merkezlerinin arasında bir restoran.

Servis için söylenecek çok şey var. Öncelikle, restoranın yoğun bir dönemine denk geldim. Masa bulmak sorun olmadı ancak siparişin alınması yaklaşık 20 dakika sürdü. Menü istediğimde menü yok cevabı ve benim “peki ne var” soruma “sadece döner” cevabı oldukça ilginçti. Çorba ve pilav üstü dönerin, hatta fırın sütlacın da olduğunu ancak yan masalardan gördüm. Siparişim normal sürede geldi, ancak yanlış idi. Düzelmeyi porsiyona ekleme yaparak düzelttiler. Servis içim notum haliyle 3/10.

Servis öncesinde turşu, sumaklı soğan ve salata getiriyorlar. Salata biraz odunsu olsa da nar ekşisi güzel bir lezzet vermiş 7/10.

IMG_1194

Dönere gelince, bilindiği üzere eski zamanlarda döner kebap tamamen kuzu eti kullanılarak yapılırmış. Tatar Salim`de et oranları belli olmamakla beraber kuzu tadı ön planda. İçi yumuşacık, orta yağlı ve kesinlikle donma yok. Bir kuzu hayranı olarak ben çok beğendim, ancak kuzuya çok alışık olmayanlar için biraz ağır gelebilir. Tabii ki sumaklı soğan ve salata yeterince ferahlatıcı oluyor 8/10.

IMG_1195

Ayran ekşi yoğurttan yapılmış ve yeterince tuzu eklenerek servis ediliyor. Son derece lezzetli 8/10.

Fırın Sütlaç isteğe bağlı olarak fındık serpilerek servis ediliyor. Az şekerli ve süt rayihası ön planda, oldukça leziz 8/10.

IMG_1197

Sonuç olarak kötü servis moral bozucu olabilir ama, eğer farklı bir döner yemek istiyorsanız adres Tatar Salim. Ortalama 6/10.

Click to add a blog post for Tatar Salim Döner Lokantası on Zomato

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s