MEMOŞ TANTUNİ 6/10

Tantuni, Mersin yöresinin pek çok güzel lezzeti arasında fast food olarak algılanmasından dolayı büyük şehirlerde daha çok moda olmuş bir yemek. Tantuni ile ilk olarak 15 sene evvel Mersin`li bir arkadaşımın İstanbul`un ilk tantunicisinde bana bu güzel lezzeti tattırması ile tanıştım. O günden beri canımın ara sıra çektiği bu lezzeti bir çok mekanda yeme fırsatı buldum.

Memoş Tantuni bunların arasında ünlü olanlardan biri. Mersinden sonra Ataşehir Palladium karşısında iş merkezlerinin ortasında oldukça büyük bir restoranla İstanbul piyasasına da girdiler. Biz de gelir gelmez hemen deneyelim istedik.

Servis ile ilgili söylenecek pek bir şey yok. Boş bir saatte ziyaret etmemize rağmen çalışanların ilgisi ve daha lokmanız bitmeden yeni isteğinizi sormaları biraz can sıkıcı. Hani sanki ye de git hissiyatı bırakıyor insanda. Bu nedenle notum 6/10.

Açık ekmek tantuni bir veya iki adet lavaş benzeri ince “ekmek” arasında geliyor. Tantunideki en cezbedici konu etin yumuşaklığı ve yumuşatılmış soğan ve maydanozun uyumu. Ne yazık ki Memoş Tantuni’de et sert ve soğan diri kalmıştı. Yani o lezzet bütünlüğü yok. Soğan, maydanoz, et ayrı ayrı geliyor ağzınıza 6/10.

IMG_1239

Açık ekmek biftek ise tantuninin yağsızının adı. Etler yine sert ve soğanlar diri. Bir lezzet bütünlüğü bulamadım 6/10.

Biberlerin ve şalgam suyunun Mersin’de servis edilen ürünlerin aynısı olması tabii ki insanı mutlu etmiyor değil.

IMG_1238

Sonuç itibari ile Istanbul`da ve özellikle Anadolu yakasında  çok daha iyi tantuniler tatma fırsatım oldu. Ortalama notum 6/10.

Click to add a blog post for Memoş Tantuni on Zomato

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s