POYRAZ BALIK 6/10

Poyraz balık, Tuzla`daki birkaç sahil balıkçısından biri. Birbirinden pek farkı olmayan bu restoranlardan Poyraz Balık fark yaratacak mı dedik ve denemeye gittik.

İlk konumuz servis. Genel olarak başarılı, sizi soruları ile bunalmıyorlar ve fazladan meze vs. vermeye çalışmıyorlar. Kalabalıklaşan saatlerde klasik sorunumuz olan servis yavaşlaması baş gösteriyor 7/10. İkram edilen zeytin ise takdiri hak ediyor.

IMG_1290

Çiroz uskumrudan yapılıyor. Beklenenin aksine tuzu az ve dengeli. Kaliteli bir zeytinyağı ile servis ediliyor.  Biraz kuru, birkaç saat evvel zeytinyağında bekletilmeye başlansa kuruluk sorunu da ortadan kalkabilir 8/10.

IMG_1287

Levrek marin soğanlı, çok lezzetli olmasını beklediğim mezeyi ağzıma attığımda limon fazlalığı beynimi uyuşturdu. Limondan başka hiçbir lezzet alamadım 4/10.

IMG_1288

Midye dolma lezzetli. İç pilav tane tane ve kullanılan midye pişmekten erimemiş. Baharatlar biraz daha fazla olabilirdi 7/10.

IMG_1289

Güveç karides vasat. Çok fazla mantar ve pişmekten sertleşmiş karideslerden dolayı hiçbir lezzet alamıyorsunuz 4/10.

IMG_1291

Kalamar tava yüksek ısıdaki yağda kızartılmış ve bu yüzden yağı çekmemiş. Ancak uzun süre marine edildiği için çok fazla yumuşamış 6/10.

IMG_1292

Sonuç itibari ile bir balıkçı kasabası olan Tuzla`da yine bir balık restoranı klasiği. Vasat lezzetler ve sıkıcı ortam. Ortalama notum 6/10.

Click to add a blog post for Poyraz Balık on Zomato

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s