PAPALİNA BALIK 5/10

Papalina Balık, sevimli ilçemiz Şile’nin iskelesine bağlı, birkaç restoran-tekneden biri. Bir çok arkadaşımın da önerisiyle sonunda deneme fırsatına eriştim.

İki güverteli bu teknenin, ana güvertesinde mutfak ve birkaç masa, üst güvertesinde ise sadece masalar bulunmakta. Servis ilk anda insanı etkiliyor. Özellikle çocuklara yönelik küçük ikramlar ve ilgi sizi bu salaş mekanda şaşırtıyor. Ancak, bir iki masa dolar ise eğer ortalık karışıyor ve yanlış servisler unutulan yemekler birbirini izliyor 6/10.

Kalamar tavada karbonatı damağınızda hissediyorsunuz, çok yumuşamış kalamar ve bol karbonatlı kaplama tüm tadı kaçırıyor 4/10.

IMG_1378

Karidesler çok pişirilmiş ve tüm yumuşaklığını kaybetmiş, kuru bir meze 4/10.

Salata taze sebzeler ve bol malzeme ile dengeli 7/10.

IMG_1376

Balıklara gelince, Palamut, Tekir, İstavrit, Levrek deneme fırsatı bulduk. Tüm balıklar sabah temin edilmiş ve fiyatlar da bu doğrultuda düzenleniyor. Tabii ki bu taptaze balıkları ızgarada veya tavada pişirmek çok zor olmasa gerek 7/10.

IMG_1381

IMG_1380

IMG_1379

Son olarak sıcak helva, limonu az tereyağı fazla. Açıkçası değişik bir sıcak helva yorumu ama gerçekten Istanbul`da yediğim en lezzetli helvalardan biri 8/10.

Sonuç olarak, çok bir beklentiniz olmadan deniz üzerinde taze balık yemek istiyorsanız Papalina doğru bir seçim  olabilir. Ortalama 5/10.

Şile Liman Balıkçıları Papalina Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s