DÜRÜMCÜ EMMİ 5/10

Dürümcü Emmi, Kadıköy Eski Salı Pazarı İtfaiye karşısında oldukça büyük bir mekan. Adını senelerdir beyran ve kebapları ile duyuran Dürümcü Emmi`ye sonunda yolumuz düştü.

 

Öncelikle yan yana birkaç dükkanı satın almış ve tabelasını takmış olmasından kaynaklı oldukça büyük fakat düzensiz bir mekan. Haliyle bir mimariden bahsetmek de mümkün değil. Oldukça kalabalık bir saatte orada olmamıza rağmen servis konusunda bir sıkıntı yaşamadık 8/10.

 

Beyran, Gaziantep yöresinin kimilerinin kahvaltı olarak aldığı bol acılı ve kuzu etli çorbası. Adını çokça duyduğum beyranı daha evvel tatma fırsatım olmamıştı ancak okuduklarımdan aklımda kalan sarımsak, acı biber, kuzu eti bu çorbanın bazını oluşturuyor. Dürümcü Emmi`de içtiğim beyran oldukça lezzetli idi, bol sarımsaklı, bol etli. Ancak anlatıldığı üzere damak yakan bir acısı yoktu. Ayrıca aldığım bulyon ve içme suyu kokusu doğallıktan uzaklaşma belirtisi idi. Muhtemelen İstanbul damak tadına uyum göstermiş bir çorba 7/10.

IMG_2270

Lahmacunda soğan daha fazla olabilir. Çıtır çıtır olan bu lezzet rakiplerinin çok da önünde değil 6/10.

IMG_2272

Adana kebap tam anlamıyla kötüydü. Satır ve makine kıyması karışımı kebapta hiçbir tad ve koku yoktu. Kuzu mu yedim soya kıyması mı anlamış değilim 4/10.

IMG_2274

Aldığım açık ayran çok vasattı sanki herhangi bir markanın ayranını bardağa döküp getirmişler gibi bir izlenime kapıldım 3/10.

IMG_2271

Sonuç itibari ile beyran için tekrar uğrayabileceğim bu mekan ortalamayı geçemedi 5/10.

 

Dürümcü Emmi Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato
 

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s